Walentynkowe wiersze dla zakochanych

„Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest, miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku (…)”- tak głosi Hymn o Miłości autorstwa św. Pawła. Zgodnie z tekstem owej pieśni, miłość jest najpiękniejszym, najwznioślejszym, najcenniejszym uczuciem jakiego doświadczamy. Kochamy i chcemy być kochani- zawsze, bez względu na wszystko, bezinteresownie. Miłość niejedno ma oblicze aczkolwiek, jej istota pozostaje niezmienna…

Uczucia, jakie żywimy do drugiej osoby powinniśmy okazywać niezmiennie każdego dnia-swoimi słowami, drobnymi gestami, zachowaniem itd. Najbardziej jednak, obnosimy się z uczuciami przy specjalnej okazji. Takową jest z pewnością Dzień Świętego Walentego. Jak zaskoczyć ukochanego/ukochaną w ten niezwykły dzień? Kolacją przy świecach, romantycznym spacerem, a może miłosnym wyznaniem, bo słowo wielką ma moc przy czym, należy pamiętać, że wiersze miłosne, to nie rymowanki urodzinowe, a więc wymagają ambitniejszego słownictwa i bardziej patetycznego stylu.

Walentynkowe wyznania, to coś pięknego! Słowa płynące prosto z serca są najcenniejszym skarbem, jaki tylko może się nam trafić. KOCHAM CIĘ, to wyznanie, które mówi samo za siebie i tak naprawdę, już nic nie trzeba dodawać aczkolwiek, warto dorzucić coś „extra”. Wierszyki dla zakochanych-mniej lub bardziej  wyrafinowane, znajdziemy w książkach albo w Internecie. Jeśli jednak zależy nam na oryginalności, to trzeba wziąć spawy w swoje ręce- wciel się w poetę albo pisarza i stwórz niepowtarzalne wyznanie miłości dla niej/dla niego!

Dzień Świętego Walentego, a więc znane nam wszystkim doskonale Walentynki, to czas, gdzie temat miłości jest na ustach i w sercach wszystkich, zarówno tych, którzy są w związkach, jak również tych, którzy żyją w pojedynkę. Święto zakochany dotyczy bowiem, nie tylko zakochanych szczęśliwie (sparowanych), ale także osób, które są zakochane lecz nie trwają w związku.

Jedni ubóstwiają Walentynki, inni wręcz nienawidzą tego dnia. Niemniej jednak, bardzo często przeciwnicy święta zakochanych zmieniają front, gdy tylko znajdują kogoś, z kim mogą celebrować ten magiczny czas. Z kolei Ci, którzy dotąd świętowali Walentynki, a zrządzeniem losu utracili swoją miłość, zajmują odwrotne stanowisko. Tak czy owak, prędzej czy później, każdy z nas trafia na tą jedyną/tego jedynego, a wtedy robi, co w jego mocy, by uczynić ukochaną osobę szczęśliwą, m.in. okazując jej swoje uczucie.